Veľký okruh Poľskom

Veľký okruh Poľskom

Dátum

01 May - 30 Oct

Dĺžka pobytu

6 dní / 5 nocí bez nočných jázd

Videní

2130
5x ubytovanie v hoteli
5x raňajky v hoteli
1x večera
Autobusová doprava
Sprievoda
Horúce nápoje na palube autobusu

Cena a termín na vyžiadanie pre skupiny..

Spoznajte Poľsko až po polostrov Hel

6 – dňový poznávací zájazd až na sever Poľska, ktorý predstavuje pre mnoho ľudí nezvyčajnú
historickú hádanku. Mestská aglomerácia Gdańsk, Sopot a Gdynia, známa ako Trojmesto,
sleduje pobrežie Baltského mora so svojimi dramatickými lodenicami a piesočnatými
plážami, zatiaľ čo vo vnútrozemí sa nachádzajú stredoveké centrá Malbork a Toruń.
Na ceste domov sa zastavíme aj v kráľovskom meste Krakow.

Program zájazdu

1. deň (10.7.2018)

Wroclaw

V skorých hodinách odchod autobusom z jednotlivých nástupných miest smerom do mesta WROCLAW s niekoľkými hygienickými prestávkami. Mesto je plné magických zákutí. Pozrieme si centrum starého mesta z 13. storočia, ktorému dominuje radnica považovaná za klenot goticko-renesančnej mestskej architektúry. So svojou rozlohou je zároveň najväčšou budovou tohto druhu v Poľsku. Stará radnica patrí momentálne mestskému múzeu. Nájdeme tu tiež očarujúce pastelové fasády budov a mnoho iného. Wroclaw bol kedysi opísaný ako "Svätý kvet Európy, krásny klenot medzi mestami", ale bol tiež mestom konfliktu. Po celú svoju dlhú históriu sa mnohokrát zmenil. V minulosti Wroclaw patril k Poliakom, Čechom, Rakúšanom, Maďarom a Nemcom. Usadlíci zahŕňajú Valónov, Židov, Talianov a Rusínov. Zmes mnohých rôznych náboženstiev a kultúr výrazne prispievala k mestu. Wroclaw leží uprostred Sliezskej nížiny, kde sa rozkladá rieka Odra a tvoria 12 ostrovov. Viac ako 100 mostov preklenuje mesto, pričom vyzerá ako mesto postavené na vode. Po prehliadke so sprievodcom a voľnom programe sa presunieme na hotel, kde nás čaká večera a ubytovanie sa.
2. deň (11.7. 2018)

Toruň

Po raňajkách pokračujeme smerom na sever Poľska do mestečka TORUŇ. Mesto, ktoré sa nachádza v severnom Poľsku, je rodiskom slávneho Mikuláša Koperníka. V stredoveku bolo Toruň popredným obchodným centrom, nazývaným aj ako "Krakow severu". Je to druhé najbohatšie mesto so zachovalými historickými pamiatkami v Poľsku. Celý komplex Toruňskej štvrte sa skladá z troch historických mestských častí: Staré Mesto, Nové mesto a Hrad nemeckých rytierov. Všetky sú zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Stredoveký mestský a architektonický komplex Toruň sa celkovo zachoval a predstavuje vzácny dokument tradície a minulosti. Toruň je tiež jedným z najdôležitejších vedeckých a kultúrnych centier v Poľsku s najväčšou a najstaršou univerzitou na severe.
2. deň (11.7. 2018)

Gdynia

Po prehliadke a voľnom programe budeme pokračovať do mesta GDYNIA - mesto mora a snov. Najväčšie atrakcie mesta Gdynia sú sústredené na Južnom móle - tu je mimo iného Oceánografické múzeum s morským akváriom a zakotvené sú tu dve muzeálne lode - Dar Pomorza a Błyskawica, nachádza sa tu rad rôznych pomníkov a pamätníkov. Mesto ponúka krásne pláže na prechádzky, rôzne reštaurácie a nočný život. V neskorších popoludňajších hodinách presun na ubytovanie v hoteli a voľný program.
3. deň (12.7. 2018)

Polostrov Hel

Po raňajkách presun na POLOSTROV HEL. Príroda sa tu pekne vyhrala, keď vytvorila 35 kilometrový dlhý a pár sto metrov široký piesočnatý násyp doslova zaťatý ako kosa hlboko do Baltského mora. Po stáročia významný bod vojenských stratégov dnes slúži predovšetkým turistom. V rámci programu možnosť prechádzky a kúpania sa na pláži, návštevy múzea, majáku alebo fokária – cvičenia tuleňov. Polostrov je označený dvoma rybárskymi prístavmi: spomenutým Hel na jeho vrchole a WŁADYSŁAWOWO na jeho začiatku. Po prehliadke a voľnom programe helského polostrova presun na ubytovanie naspäť do mesta Gdynia.
4. deň (12.7. 2018)

Sopot

Po raňajkách výjazd do mestečka SOPOT, ktoré sa môže pochváliť najdlhším dreveným mólom v Európe a širokým úsekom zlatého piesku. Vďaka svojmu živému nočnému životu je Sopot magnetom pre mladé páry. Všetky cesty vedú na pláž.
4. deň (13.7. 2018)

Gdansk

Pokračujeme do mesta GDANSK, ktoré nás čaká aj so svojimi stredovekými murovanými kostolmi, úzkymi tehlovými domami obchodníkov z 18. storočia, pričom čarovné staré uličky a vodné kanály napovedajú o bohatstve a hlavne histórii stovky rokov obývaného územia. Môžeme sa na Gdansk pozrieť aj z výšky, z kostola Panny Márie. Ide o hlavnú dominantu Gdanskej panorámy (miestni ho preto občas nazývajú korunou mesta) a najväčšiu stavbu svojho druhu. Jej veľkosť človeku doslova vyrazí dych. Mesto s najvýznamnejším poľským prístavom ťaží nielen zo svojej polohy pri mori a strete niekoľkých riek, ale aj z bohatej histórie - spája sa totiž so začiatkom druhej svetovej vojny, ako i s pádom komunizmu. S históriou sa spája aj časť WESTERPLATTE – miesto kde začala druhá svetová vojna. V neskorých popoludňajších hodinách presun späť do Gdynie na ubytovanie sa v hoteli a voľný program.
5. deň (14.7. 2018)

Malbork

Po raňajkách presun do mesta MALBORK, ktoré sa pýši impozantnou stavbou, najväčším gotickým hradom na svete a zároveň najväčším tehlovým hradom, aký ľudstvo vybudovalo. Mimochodom, dodnes je hrad Malbork jediným tehlovým hradom na svete. Lokalita hradu Malbork je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
5. deň (14.7. 2018)

Lodž

Po prehliadke zámku sa presúvame smerom k našim hraniciam do mesta LODŽ - mesto plné kreatívnej energie, ktoré vibruje pulzom našej modernej doby. Je to druhé najväčšie poľské mesto a má svoju jedinečnú atmosféru. Je tiež známe ako poľský „ Manchester „ kvôli svojej veľkosti a slávy textilného priemyslu, ktorý sa tam rozvinul v 19. storočí. Lodž stojí za návštevu, ponúka jemnú secesnú architektúru, svieži nočný život a najslávnejšiu poľskú filmovú školu. Po tom ako nám sprievodca ukáže zopár skvostov tohto mesta bude voľný čas, ktorý môžete využiť napríklad na nákupy, keďže je Loďž centrum textilného priemyslu. Po voľnom programe sa presunieme na ubytovanie v hoteli.
6. deň (15.7. 2018)

Krakow

Po raňajkách presun do kráľovského mesta KRAKOV, označovaného za klenot Poľska. Toto mesto je hlavnou turistickou destináciou v krajine ako aj hlavné centrum vedy a vzdelávania sa. Mesto sa môže pochváliť stovkami historických budov, od stredovekých kostolov až po secesné stavby. Krakowské najpopulárnejšie staroveké pamiatky sú Kráľovský zámok Wawel, Katedrála Wawel, Kostol Mariacki, Collegium Maius, Sukiennice, Barbican, Florianská brána, Tyniecské opátstvo alebo Stará synagóga. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Videá

* zmena programu vyhradená
* uvedené vstupné poplatky sú len orientačné, môžu sa meniť
* zdroj fotografií a videa: Shutterstock, Vimeo

Trasa zájazdu

S nami cestujete s prémiovým autobusom

Neoplan Cityliner VIP Class

Tento zájazd zabezpečujeme s vlastnou dopravou a vodičom. Okrem atraktívneho exteriéru, Cityliner tiež nešetrí svojimi vnútornými hodnotami ako inovatívna technológia, bezpečnosť a komfort. Autobus je vybavený automatickou klimatizáciou a polohovateľnými sedadlami, so značným odstupom za sebou. Cestujúci sa nemusia obávať cestovania na dlhšie vzdialenosti.


sili-tours-silvester-gyepes-140x140

O vašu bezpečnú jazdu sa stará
Silvester Gyepes

Neoplan Cityliner - vonku
Neoplan Cityliner - vonku 2
Neoplan Cityliner - vnutro
Neoplan Cityliner - vnutro 2

Rezervácia zájazdu

Názov zájazdu Cena za dospelého Cena za osobu nad 60 rokov Dostupné miesta Dátum Dĺžka pobytu
Veľký okruh Poľskom 0,00 0,00 0 01 May ~ 30 Oct 6 dní / 5 nocí bez nočných jázd

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Množstvo Spolu

SPOLU

Medzisúčet 0,00
Spolu 0,00

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is